Ugrás a fő tartalomra
Széchenyi Terv Plusz, Építsük együt Magyarországot! Magyarország Kormánya, Az Európai Unió társfinanszírozásával
Készült az Európai Szociális Alap támogatásával
Széchenyi 2020

Idősbarát díjat kapott Mórahalom

2020.11.27.

Idősbarát Önkormányzat Díjat vehetett át Mórahalom a közelmúltban. Az elismerést még 2004-ben a szociális miniszter és a belügyminiszter alapította, akik a díj adományozásával az eddigi eredmények elismerése mellett arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy a településeken az önkormányzatok tehetnek legtöbbet az időspolitika érdekében. A díjat évente 12 önkormányzat nyerheti el, a pénzjutalom másfél millió forint, amit idősügyi célokra kell felhasználni.

Somogyiné Farsang Szilvia, a Homokháti Kistérség Többcélú Társulása Integrált Szociá­lis és Gyermekjóléti Központ Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat Szakmai vezetője elmondta, a mórahalmi önkormányzat nagy hangsúlyt fektet az idős, rászoruló emberekről való gondoskodásra, céljuk a szükségletekre épülő szolgáltatási rendszer folyamatos fenntartása és fejlesztése, a meglévő szolgáltatások bővítése. A kötelező feladatokon túl számos helyi szolgáltatásba bevonják az idő­­seket. A programokon való önkéntes részvétel aktív jelenlétet eredményez az idősek részéről a város életében.

A pénzjutalomból a Homokháti Szociális Központ Mórahalmi Tagintézmény közösségi terét szeretnék otthonosabbá, kényelmesebbé tenni. Az összegből ülőgarnitúrát, asztalokat és székeket, okostévét és hangtechnikai eszközöket vásárolnak, amelyekkel a közös klubfoglalkozásokat, közösségi rendezvényeket szeretnék élvezhetőbbé tenni az idősek számára.

Forrás: delmagyar.hu