Ugrás a fő tartalomra
Széchenyi Terv Plusz, Építsük együt Magyarországot! Magyarország Kormánya, Az Európai Unió társfinanszírozásával
Készült az Európai Szociális Alap támogatásával
Széchenyi 2020

Közös karácsonyi ünnep az Aranyszömben

2022.12.13.

Mint minden évben, idén is összegyűltek az Aranyszöm Rendezvényházban a Napfény Nyugdíjas Klub és a Mórahalmi Parasztkórus tagjai, hogy közösen ünnepeljék a karácsonyt, lélekben együtt készüljenek az ünnepre.

A menüről Duka Félix, a Móranet Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezető igazgatója, és Pápai Péter, a Tóth János Szakképző Iskola szakács szakoktatója gondoskodott. A rendezvényház udvarán slambucot és pörköltet főztek bográcsban. Az Aranyszöm munkatársai pedig apró ajándékokkal köszönték meg az egész éves együttműködést, majd megérkezett a „meglepetésvendég”, Nógrádi Zoltán is. A polgármester köszöntőjében arról beszélt, hogy gyermekkorában az ünnep kívül és belül is ünnep volt, nem csak a lelküket öltöztették díszbe, hanem szép ruhát öltöttek, szépen megterítették a karácsonyi asztalt. Hozzátette, ma már egyre kevésbé van ez így, ezért arra kérte a vendégeket, őrizzék ezeket a hagyományokat, hátha a következő generációk sem felejtik el, milyen valójában az ünnep, mit jelent a karácsony. Nógrádi Zoltán megköszönte a nyugdíjas klub és a parasztkórus tagjainak munkáját, azt, hogy bármikor és bármiben számíthattak és számíthatnak egymásra.

Bográcsból szedik az ételt