Ugrás a fő tartalomra
Széchenyi Terv Plusz, Építsük együt Magyarországot! Magyarország Kormánya, Az Európai Unió társfinanszírozásával
Készült az Európai Szociális Alap támogatásával
Széchenyi 2020

Mórahalom Gyógyhely hivatalosan is Magyarország kincsei közé került

2024.07.24.

Mórahalmot szívesen hasonlítják a vendégek kis ékszerdobozhoz, idén pedig a 60 éves Szent Erzsébet Mórahalmi Gyógyfürdő szolgáltatásai köré kialakított gyógyhely elnyerte a „Magyarország kincsei” védjegyet.

A témával kapcsolatos csütörtöki sajtótájékoztatón Nógrádi Zoltán, Mórahalom polgármestere elmondta, a város 2016-ban vált hivatalosan gyógyhellyé, ekkor került be abba a jelenleg 32 magyarországi helyszínt tömörítő körbe, amelyek igazolt gyógyhatással bíró területek.

A gyógyhely megnevezés egy terület megjelölésére akkor használható, ha azt az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat Országos Tisztifőorvosi Hivatala gyógyhellyé nyilvánítja. Ahhoz, hogy egy gyógyhely a vendégek számára magas színvonalú pihenőhely lehessen, összehangolt munkára, rengeteg apró figyelmességre van szükség. Ezek minőségét vizsgáztatták a település turisztikával foglalkozó szervezetei és szakemberei, hogy a Szent Erzsébet Mórahalmi Gyógyfürdő 60. születésnapja alkalmából mintegy ajándékként büszkén nyújthassák át a hozzájuk érkező vendégeknek a magas minőség igazolását.A polgármester kiemelte, „Magyarország kincsei” egy úgynevezett ernyővédjegy, melynek célja, hogy a vendégek kiszámítható és minőségi élménykínálatot kapjanak, biztonsággal választhassák pihenésük célpontjaként a kiszemelt helyszínt. Mórahalom gyógyhely a település turisztikailag fontos területeit foglalja magában, azokat a városrészeket, ahol az ideérkező látogatók megfordulnak, kikapcsolódnak, feltöltődnek. A központban a fürdő körüli parkot, a rendezvényhelyszíneket, a gyógyászati központot, illetve a Szent János térség sport és rekreációs szolgáltatásait. A minősítés kitér arra is, hogy a vendégek milyen tájékoztatást kapnak a szállásokról, vendéglátó és szórakozóhelyekről, közlekedésről, és egyéb apróságnak tűnő, de a kényelmet szolgáló lehetőségről.

Mint apolgármester fogalmazott, nagy büszkeséget jelent a szervezőknek, hogy a védjegy minősítés elvárásait majdnem maximális pontszámmal, szinte hibátlanul sikerült teljesíteni. Így bátran kijelenthető, hogy aki Mórahalomra pihenni, feltöltődni érkezik, az immár igazoltan is magas minőségű szolgáltatásokkal találkozik. A jubileumi évhez kapcsolódóan pedig még számos kiegészítő program várja a fürdővárosba látogatókat.

Energetikai fejlesztések a Szent Erzsébet Mórahalmi Gyógyfürdőben

A 35 éves Mórahalom Város 600 millió forintos támogatást nyújt az idén 60 éves fürdő számára, amelynek segítéségével a fürdő szolgáltatásainak minősége és energetikai hatékonysága javulni fog és gazdaságosabb, versenyképesebb üzemeltetés érhető el az energetikai költségek optimalizálása által. Gépészeti korszerűsítése valósulnak majd meg, többek között a medencék vízforgató szivattyúinak cseréje frekvenciaváltós energiatakarékos szivattyúkra, vagy a légkezelő berendezés cseréje és frekvenciaváltós ventilátor, hővisszanyerő beépítése és automatika segítségével az épületfelügyeleti rendszerbe illesztése. Mindez a vendégek komfortérzetének biztosítása, növelése érdekében történik majd.

Mórahalom Gyógyhely hivatalosan is Magyarország kincsei közé került

Az Év Szállodája díjat nyert az Elixír Medical Wellness Hotel

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) az idén januárban ismét meghirdette az Év Szállodája pályázatot a Magyar Turisztikai Ügynökség szakmai partnerségében. A díjakat a Hilton Budapest szállodában adták át többek között a mórahalmi Elixír Medical Wellness Hotelnek is. A szövetség 2013-ban azzal a céllal hívta életre a pályázatot, hogy a szektor kiemelkedő szállodáit példaképként állítsa az iparág elé és a vendégek figyelmét is felhívja a magas minőségű szolgáltatásokat kínáló hotelekre. A zsűri az értékelésnél a szállodák kínálati színvonala mellett figyelembe vette egyebek mellett az üzemeltetést segítő innovatív fejlesztéseket és a versenytársakhoz viszonyított piaci teljesítményt is. A fővároson kívüli 3 csillagos kategóriában idén a mórahalmi Elixír Medical Wellness Hotel nyert.

Berta Zsolt igazgató elmondta, mérhetetlenül büszkék arra, hogy az Elixír az elmúlt 9 évben meg tudta őrizni piacvezető helyét, és továbbra is kimagasló minőségű szolgáltatásokat nyújt. „Az Év Szállodája díj visszaigazolás számunkra. Megerősítés, hogy egy dél-alföldi kisváros hotele is fontos szereplője a hazai szállodaiparnak, és hogy a magas szintű teljesítményünket a szakma is elismeri. Azt gondolom, hogy mindez csapatmunka eredménye és közös siker. Hálásan köszönöm kollégáimnak, az Elixír kiváló csapatának és minden együttműködő partnerüknek!”