Népek Tánca Népek Zenéje – A M.A.M.I sikerei márciusban
Pörögtek a szoknyák márciusban is, hiszen a Mórahalmi Alapfokú Művészeti Iskola néptánc és népi ének tagozata Szegeden képviselte Mórahalmot, a Népek Tánca-Népek Zenéje minősítő elődöntőjén.
5 mórahalmi produkció versenyzett a Csicsörke Népdalkör, Csillagfürt és Kisvitézek Néptánccsoportok, és a felnőttekből álló Bíborsemlyék Néptánccsoport előadásában. A tét nem volt más, mint a 2026. május 10-én Hajdúszoboszlón megrendezésre kerülő döntőbe jutás. És a befektetett energia, a táncpróbák most is meghozták az eredményt, hiszen minden produkció bekerült a döntőbe.

Köszönjük a szervezőknek a lehetőséget, a lelkes közönségnek az elismerő, bíztató tapsot, a szülőknek a segítségét, és végül, de nem utolsó sorban Szabóné Z.Nagy Diána néptánc pedagógusnak a munkáját, aki a koreográfiákat megálmodja és betanítja. Ismét lélekmelengető élményben volt részünk a produkciókat látván, és mivel Dia néni Szegedi csoportja a Hajnalfák is a versenyzők között voltak, és a döntősök közé bekerültek, a gyerekek is izgatottan várták a felnőttek műsorszámát, és Dia nénit táncolni a színpadon.
Ezúttal is meg szeretnénk köszönni, aki bármilyen módon, akár régi, de jó állapotú textíliával, vagy flakon visszaváltó QR kódunkat használva segíti Egyesületünk munkáját, hogy a gyermekeink tovább vigyék a hagyományok tiszteletét a néptáncon keresztül, és minél több lehetőséget tudjunk biztosítani részükre, hogy versenyeken, fesztiválokon megmutathassák tehetségüket.




