Ugrás a fő tartalomra
Széchenyi Terv Plusz, Építsük együt Magyarországot! Magyarország Kormánya, Az Európai Unió társfinanszírozásával
Készült az Európai Szociális Alap támogatásával
Széchenyi 2020

Zöld tengelytől ökoházig

2016.12.27.

Mórahalom neve az elmúlt 15 évben egyet jelentett a folyamatos fejlődéssel, a nagyberuházásokkal, amelynek köszönhetően a gyógyfürdő látogatószáma több mint tizenkétszeresére, azaz 438 ezer főre, a vendégéjszakák száma huszonötszörösére, 103 ezerre ugrott.

A fürdő pedig számos rangos szakmai díjat nyert – tudtuk meg Berta Zsolttól, a Móra-Tourist Nonprofit Kft. korábbi ügyvezetőjétől, az Elixir Hotel igazgatójától.

Gyógyfürdő

A gyógyhellyé minősítés folyamatáról elmondta: kezdetben nem voltak teljesen ideálisak a körülmények. Az első mérések idején még a városon keresztül haladt a Szeged–Baja fő közlekedési útvonal, jelentős zajterheléssel. De tavaly megépült az elkerülő útszakasz, Mórahalom több pontján forgalom-, illetve sebességkorlátozást vezettek be, így a pótlólagos mérések már megfeleltek a feltételeknek.

A településrendezési terv módosításával, a kötelező szakhatósági állásfoglalásokkal és hiánypótlásokkal együtt három évet vett igénybe a cím megszerzése, melyet idén márciustól használhatnak.

A város önkormányzata rögvest be is benyújtotta a gyógyhely komplex fejlesztésére irányuló pályázatát. Ebben elsősorban a fürdőn kívüli területek infrastruktúrájának javítását és újabb turisztikai szolgáltatások kialakítását fogalmazták meg. A kialakuló „zöld tengelyen" a sétálók mellett a futók, kerékpározók és a nordic walking hívei rendezett környezetben és biztonságosan sportolhatnak. Az új attrakciók között szerepelnek interaktív kiállítóhelyek, mint az Öregtölgy Ökoház, pihenő-rekreációs és közösségi területek – ilyen a Széksós Pihenőpark, a Családi Gasztroműhely és Kávézó –, valamint kulturális programok is.