Márciusi díjazottak

1996:
Dohány Lászlóné dr. – Mozgáskorlátozottak Mórahalmi Egyesülete elnök
Bóka István - nyugdíjas pedagógus, Mórahalmi Általános Iskola
Mészáros János – Bástya Nyugdíjas Klub vezetője
Lasancz Tiborné – bölcsődevezető, Mórahalmi Bölcsőde

1997:
Balogh Lajos – műszaki szaktanár, a mórahalmi Fúvószenekar alapító tagja
Dlusztus Károlyné – pedagógus (posztumusz) – Mórahalmi Általános Iskola
Vaszkó Elekné – pedagógus, Mórahalmi Általános Iskola
Vígh Mihályné – pedagógus, Mórahalmi Általános Iskola

1998:
Fazekas K. Imre – Mórahalom város díszpolgára
Kiss Józsefné – dajka , Napköziotthonos Óvoda
Mulati Jenő – cipész mester
Szécsi József – Mórahalmi Móra Ferenc Általános Iskola ,iskolai műszaki munkatárs

1999:
Keczeli Dezső – könyvtáros, amatőr színész, a Kallott Legény Egylet, Kalász Leányegylet színjátszó csoportja
Ördögh Imre – a Leventezenekar, az Alsóközponti Fúvószenekar, Közösségi Ifjúsági Fúvószenekar tagja, vers és zeneszerző
Mucsi Imréné – egészségügyi szakgondozó – Mórahalmi Tüdőgondozó
Magyar Istvánné - népművelő

2000:
Masa Gézáné - pedagógus
Dlusztus Imre - újságíró
Bodor Ferenc – Fúvószenekar alapító tag
Szalma Imre – műszaki munkatárs- Mórahalmi Általános Iskola


2001:
Domokos Pál – nyugalmazott pedagógus, Mórahalmi Általános Iskola
Madarász Sándor-nyugalmazott pedagógus, Mórahalmi Általános Iskola
Gárgyán Jánosné - nyugdíjas, civil szervezeti segítő
Pintér János – citerakészítő, egykori citerazenekar alapító tagja

2002:
Széll Dezsőné – Mórahalmi Pávakör alapító tag
Zentai Gyula – nyugalmazott pedagógus – Mórahalmi Általános Iskola
Zentai Gyuláné – nyugalmazott pedagógus – Mórahalmi Általános Iskola
Kóródi Ferenc – Mórahalom VSE elnök

2003:
Dobó József - Szent Erzsébet Mórahalmi Gyógyfürdő – műszaki munkatárs
Móricz János – nyugalmazott pedagógus - Mórahalmi Általános Iskola
Lajos Józsefné – dajka – Mórahalmi Napköziotthonos Óvoda

2004:
Lázár Jánosné – közszolgálati tisztviselő – Mórahalmi Polgármesteri Hivatal
Hódi Pál – Mórakert Szövetkezet elnöke
Hargitai Imre – nyugalmazott iskolaigazgató, Mórahalmi Általános Iskola
Gyuris József – Bástya Nyugdíjas Klub elnöke ( posztumusz )


2005
Bakos Balázsné - nyugalmazott pedagógus, Mórahalmi Általános Iskola
Madarász Sándorné - nyugalmazott pedagógus, Mórahalmi Általános Iskola
Bakos Balázs - nyugalmazott pedagógus, Mórahalmi Általános Iskola
Gercsó Árpádné – szakmai vezető, Mórahalmi Bölcsőde


2006
Dr. Dóczi Andrásné - nyugalmazott pedagógus

2007.
Fodor Csaba – kistérségi irodavezető, Homokháti Önkormányzatok Kistérségi Területfejlesztési Egyesülete
Bozóki Imre - tanyagondnok
Dálnoky Zsóka – színész, rendező, népművelő
Csonka Lajos - műszaki munkatárs, Mórahalmi Móra Ferenc Általános Iskola

2008

Csala Károlyné – pedagógus, Móra Ferenc Általános Iskola
Börcsök Szilveszterné – gazdaságvezető, Móra Ferenc Általános Iskola
Mityók Imréné - konyhai munkatárs, Móra Ferenc Általános Iskola


2009.
Kószó Mihályné – Bástya Nyugdíjas Klub vezetője
Ótott Kovács Józsefné – Napfény Nyugdijas Klub vezetője

2010.
Szél Imréné – gyógyszertári asszisztens
Makra István – igazgató-helyettes , Móra Ferenc Általános Iskola
Tanács Zoltán - Mórahalmi Női Focicsapat képviseletében

2011.
Dunainé Szűcs Katalin – családgondozó, családterepeuta
Túrú Kálmán – vállalkozó

2012.
Bálint Ferencné – dajka , Napköziotthonos Óvoda
Kónya Károlyné - konyhai munkatárs, Móra Ferenc Általános Iskola
Tóth Imre Györgyné - konyhai munkatárs, Móra Ferenc Általános Iskola
Szögi Antalné - konyhai munkatárs, Móra Ferenc Általános Iskola

2013.
Guczi Andrásné – dajka, Napköziotthonos Óvoda
Pintér Lajosné – gyámivatali hivatásos gondnok, Mórahalom Városi Önkormányzat
Szűcs Ferencné – dajka, Napköziotthonos Óvoda

2014.
Szalai Krisztián – pedagógus, az Utánpótlás Zenekar vezetője MAMI
Dr. Ádám Edit – radiológus szakorvos, Móravitál Kft.
Hegedűs Ferenc - nyugdíjas, költő

2015.
Ónozó Istvánné – pedagógus, Móra Ferenc Általános Iskola
Masa Andrea – védőnő

2016.
Szűcs Katalin – igazgató-helyettes, Móra Ferenc Általános Iskola
Dobiné Farkas Jácinta zenepedagógus, MAMI

2017.
Körmőncziné Polyák Rozália – óvodapedagógus, Napköziotthonos Óvoda

2018.
Porkolábné Papp Zsuzsanna pedagógus
Kálmán Istvánné - konyhai munkatárs, Mórahalmi Móra Ferenc Általános Iskola

2019.
Császárné Papp Mária – főkönyvelő, 3A takarékszövetkezet
Papp Lajos – műszaki munkatárs, Mórahalmi Móra Ferenc Általános Iskola
Csonka Lajosné - konyhai munkatárs, Mórahalmi Móra Ferenc Általános Iskola
Módra Istvánné – óvodapedagógus, Napköziotthonos Óvoda
2020.
Bóka Istvánné - nyugalmazott pedagógus
Talmácsi István - főépítész

2021.
Kiss Edit - nyugalmazott dajka